Co to są drzwi przylgowe?

Drzwi przylgowe stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Są one używane głównie do wewnętrznych podwójnych drzwi , jednak wiele gospodarstw domowych używa obecnie drzwi z przylgą do użytku zewnętrznego, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Drzwi przylgowe pozwalają na pełną kontrolę nad otwieraniem i zamykaniem drzwi. Ich łatwa w obsłudze konstrukcja oznacza, że ​​idealnie nadają się do zastąpienia drzwi tarasowych.

Co to są drzwi przylgowe

Co to jest para drzwi przylgowych?

Para drzwi przylgowych składa się z 2 pojedynczych drzwi, które mają mały przekrój (warg) usunięty z ich krawędzi. Ta warga usuwa pionową szczelinę, którą można zobaczyć w standardowej parze drzwi i umożliwia zablokowanie drzwi.

 

Pary drzwi przylgowych otwierają się i zamykają oddzielnie od siebie. Jednak para drzwi przylgowych ma drzwi główne i drugorzędne. Warga oznacza, że ​​drzwi główne mogą się swobodnie otwierać i zamykać, ale nie można ich całkowicie zamknąć bez zamknięcia drzwi pomocniczych.

 

Drzwi przylgowe są głównie wykonane z drewna, ale można użyć innych materiałów, takich jak stal. Para drzwi przylgowych ma zwykle większą grubość niż większość standardowych drzwi. Dzięki temu drzwi i ościeżnica przylegają do ściany. Doskonale nadaje się również do energooszczędności.

 

Grubość krawędzi drzwi jest następnie zmniejszana o połowę, zwykle do grubości 12 mm, aby utworzyć wargę. Drugie drzwi zostaną następnie zaklinowane w tej krawędzi, tworząc system blokujący i usuwając niewielką szczelinę między każdymi drzwiami.

 

Konstrukcja drzwi z przylgą eliminuje przeciągi, które mogły powstać w przypadku standardowego zestawu drzwi. System warg zapewnia również większe bezpieczeństwo parze drzwi, ponieważ są one prawie niemożliwe do otwarcia z drugiej strony – zwłaszcza jeśli drzwi są również zamknięte.

Co to jest ekspres do drzwi?

Jeśli jesteś zadowolony z projektu i dopasowania swoich obecnych drzwi, ale chcesz uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo dzięki parze drzwi przylgowych, to producent par drzwi jest dla Ciebie.

 

Producent pary drzwi to kawałek drewna zaprojektowany, aby zmienić standardowe drzwi w drzwi przylgowe. Po prostu wsuń urządzenie do tworzenia pary drzwi między szczelinę, w której spotykają się twoje dwoje drzwi. Urządzenie do tworzenia par należy przymocować do krawędzi jednego z dwojga drzwi. To następnie dodaje wargę do twoich drzwi, tworząc ogranicznik dla innych drzwi, aby się zamknąć, tworząc w ten sposób parę drzwi przylgowych.

Jak zamontować drzwi przylgowe

  • Jeśli planujesz mieć zamek w drzwiach, musisz zmierzyć i dopasować zamek przed dalszym mocowaniem drzwi do otworu.
  • W zależności od wybranej metody mocowania drzwi, będziesz musiał przymocować drugie drzwi (zwykle prawe drzwi, ale to zależy wyłącznie od Ciebie) do ściany. Upewnij się, że drzwi są dobrze zamocowane przed przejściem do innych drzwi. Jeśli wznosisz swoje drzwi przylgowe bez profesjonalnej pomocy, radzimy, abyś miał do dyspozycji przynajmniej inną osobę, która pomoże Ci podnieść i unieruchomić drzwi.
  • Gdy będziesz zadowolony z umieszczenia drzwi pomocniczych, możesz teraz przymocować drzwi główne do swojego otworu. Ponownie upewnij się, że drzwi są prawidłowo zainstalowane i zabezpieczone przed przejściem dalej.
  • Po zainstalowaniu obu drzwi powinno być teraz możliwe zamknięcie drzwi głównych bez żadnych problemów. Drzwi zazębią się ze sobą, usuwając wszelkie pionowe środkowe szczeliny.

Jak zmierzyć drzwi przylgowe

Twoje drzwi wewnętrzne przylgowe muszą mieć taką samą grubość jak ściana, do której mocujesz drzwi. Po ustaleniu grubości krawędź na krawędzi obu drzwi musi zostać zmniejszona o połowę, aby umożliwić zablokowanie drzwi. Zwykle ma to około 12 mm grubości. W przypadku poziomej długości wargi powinieneś patrzeć na około 6 mm (3 mm na każde drzwi).

Jak zamontować okucia do drzwi przylgowych?

Jak wspomniano powyżej, jeśli planujesz dodać system zamykania do swoich drzwi przylgowych, musisz najpierw upewnić się, że zamek jest zamontowany. To nie jest przełom, ale znacznie ułatwi dopasowanie drzwi po instalacji.

W przypadku systemu zamykania upewnij się, że główny zamek znajduje się w drzwiach głównych (zwykle w drzwiach lewych). Zmierz krawędź drzwi tak, aby zamek znajdował się dokładnie w połowie, i zaznacz drugie drzwi w tym samym miejscu. Drzwi pomocnicze będą miały rowki, w których będzie osadzony mechanizm blokujący, dlatego ważne jest, aby były wyrównane. Zainstaluj system blokujący za pomocą śrub, aby upewnić się, że nie przesuną się ani nie spadną.

Jeśli Twoje drzwi przylgowe są wewnętrzne i nie potrzebujesz systemu zamykania, musisz przymocować klamki. Jeśli chodzi o klamki do drzwi, upewnij się, że są one wyrównane na obu drzwiach. Dzieje się tak głównie ze względów estetycznych, chociaż jeśli umieścisz klamki za wysoko lub za nisko, dodasz niepotrzebnego nacisku w miejscach drzwi, w których znajdują się klamki. Skutkuje to potencjalnym skróceniem żywotności Twoich drzwi przylgowych.

 

Drzwi przylgowe są często pomijane. Ze względu na cenę i montaż najczęściej wybierane są drzwi standardowe. Drzwi przylgowe to doskonała inwestycja i zazwyczaj nie są tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać!

 

Jeśli chcesz ekologicznych drzwi, z dodatkowymi korzyściami związanymi z bezpieczeństwem domu, para drzwi przylgowych jest dla Ciebie.